Добро пожаловать! 

   Ресурс о голубеводстве. Концепция развития сайта: объединение голубеводов занимающихся разведением и содержанием известных пород голубей. Обмен информацией в деятельности голубеводства. После регистрации станут доступны все функции сайта. Вы можете поделится своими достижениями с другими голубеводами, разместить фотографии своей птицы, разместить свои статьи, создать личные блоги, вступить в клуб, создать клуб, разместить объявление, а так же принять участие в увлекательных беседах на интересующие темы. Для владельцев клубов, голубедромов, секций и прочих общественных организаций возможность познакомить голубеводов со своими планами и мероприятиями.  Перед регистрацией на сайте прочтите "Правила".


       

Gerchik & Co    

Згадаєм про друга.

16 марта 2019 - ruslan

Згадаєм про друга.
12 січня 2019 року минуло чотири роки, як перестало битись серце заслуженого голубовода України, першого президента Федерації любителів високолітних голубів України Тригуба Володимира Андрійовича.
Яка гіркота на душі, як нам його тепер не вистачає. Вперше я познайомився з Володимиром Андрійовичем літом 1990 року на зборах любителів голубів на території Печерської Лаври міста Києва, які організовував Голова Всеукраїнського товариства «Птахівник» Бойко М.М. Це був статний, спортивної статури сивоволосий чоловік голова Клубу голубоводів міста Мелітополя. В той час мелітопольські голуби в місті Хмельницькому були дуже популярні.. І мене вони також цікавили! Коли голубоводи високольотчики домовились 7-8 листопада 1990 року провести конференцію в м.Суми. Я попросив його привезти мені на продаж три пари мелітопольських голубів. Всі делегати з семи міст — Бердянська, Воронежа, Краматорська, Луцька, Мілетополя, Старокостянтинова і Сум розгледіли в цьому чоловікові дієву і переконливу людину і обрали його Президентом Федерації любителів високолітних голубів України, доречі, назва нашої організації та її статут була ним і запропонована. Він повністю підтримав Б.Т.Григорова, щодо необхідності змагань серед високолітніх голубів та затвердження правил змагань і правил оцінювання голубів по 100 бальній шкалі. Будучи в постійній переписці з Володимира Андрійовича, вражала його заповітна мрія підняти рівень безкружного, високолітного голубівництва на висоти 1900-1940 років. В минулому Володимир Андрійович був офіцером Радянської Армії, коли підвело серце, його прооперували і порадили зайнятись улюбленою справою. Він вибрав голубівництво. З якою любов»ю він описував своє дитяче захоплення голубами, а що варта його згадка про друга по прозвищу «Канатік», який мотузочкою зв»язував пару голубів і випускав їх після уроків і це все було в Мілетополі (див. В.Г. №5 за 2006 р.). Підібрати голуби допоміг його шкільний друг Володя Лаврентьєв, до речі фанат і знаменитий тренер спортивних голубів. Він порекомендував віддати перевагу старим мелітопольським лініям голубів. З шести голубів Володимира Андрійовича одна сіророжева голубка вразила мене своїм жайворонковим ідеальним летом. Яка завжди вперто поверталась додому після того як губилась. Я якось зарахував іі в залікову п»ятірку при здаванні заліка на довжину польоту. За що отримав «наганяй» від Володимира Андрійовича про те, що неетично чужу голубку включати у відомість змагань.

Зараз у нас практично зникли голуби з стилем лета «Жайворонок». Образа на себе і на інших, які не відстояли цей стиль лета, не розробили стандарт на цей підвид Миколаївських, а саме вони були поширені на Волині і Поділлі — всі вони попадали з м.Миколаєва і на Волинь і на Поділля і до Львова і Лубля і до Люблена. Всі ці території, як і Люблянська губернія входили до складу Росії до 1914 року. У нас цей підвид голубів називали «Шаріками». Літали вони на величезній висоті — 6000 метрів. Покривались і виходили в тому місці, де щезли з поля зору.
Ці «Шаріки» вже офіційно були зафіксовані в Польші з 1914  р. , як «Польські орлики». Перший опис «Польських орликів» описаний в журналі «Дроб Польські» в 1937 році № 16.Саме, Миколаївські з стилем лету «жайворонок» завоювали Велику Золоту Медаль на всесвітній виставці голубів в групі безкружних високолітних в м.Лондон в 1918 р. Хвороби та делітанське ставлення до цього підвиду. Халатність, відсутність стандарту призвело до практичного зникнення цього підвиду. Але виникнення голубедромів і проведення змагань допоможе відродити цей підвид. В цьому величезна заслуга нині покійного Володимира Андрійовича. Вічна йому слава, вічна йому пам»ять!!! 


Автор: Лиско Віктор Васильович.       


Рейтинг: 0 Голосов: 0 1638 просмотров
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!